Lipiec 24th, 2012

Orlik 2012

Sport, by admin.

Aktywność fizyczna dzieci w każdym wieku jest bardzo ważna. Należy więc szczególnie dbać o to, żeby dzieci miały możliwość, aby ćwiczyć w szkole, a także aby mogły uprawiać jakiś sport poza szkołą, ponieważ wtedy można mieć pewność, że jego aktywność fizyczna jest zaspokojona. W szkole dzieci siedzą w ławkach przez 45 minut, przerwa i znowu 45 min, czasem tylko kilka godzin, w tych młodszych klasach, a czasem dłużej, już w tych starszych klasach. Niestety siedzenie cały czas w ławce i pisanie obciąża kręgosłup dziecka już w tak młodym wieku. Aby uniknąć niepotrzebnych konsekwencji należy zadbać o to, aby dzieci miały wystarczająco dużo czasu na ruch, nawet w szkole.

Więcej ruchu lepsze samopoczucie i zdrowie

Często na kolejnej już z rzędu lekcji wystarczy, że nauczyciel przeprowadzi 5 minutową rozgrzewkę w klasie. Te pięć minut nie tylko obudzi dzieci, które już pomału się męczyły lekcjami, ale rozrusza się troszkę ich kręgosłup. Jest to bardzo ważne, gdyż brak jakiegokolwiek ruchu powoduje wady kręgosłupa, niektóre tak poważne, że wymagają interwencji chirurga, choć najczęściej wystarczą zajęcia korekcyjne. Po co jednak męczyć dziecko zajęciami korekcyjnymi, a w najgorszym wyjściu lekarzem, skoro jest mnóstwo przyjemnych rozwiązań, aby tego uniknąć.

Zajęcia sportowe ulubione przez dzieci

Przede wszystkim to dyrektor szkoły i rodzice powinni zadbać, aby w czasie przerwy dzieci mogły choć przez chwilkę się rozruszać, czy to grając w ping ponga, czy to chwilkę rzucając piłką do kosza. Wiadomo, że to łączy się z tym, że w trakcie przerwy musi być zapewniona opieka nauczyciela, ale przecież to ich praca. Na lekcji wychowania fizycznego często bywa tak, że część klasy nie ćwiczy z jakiegoś powodu, należy tego uniknąć, a każde dziecko powinno mieć szanse pograć i poćwiczyć. Szkoły nie są zbyt dobrze wyposażone zwłaszcza w mniejszych miastach i na wsiach. Jednak jest mnóstwo programów, które mają na celu pomoc w rozwiązywaniu ego typu kłopotów. Tak jest z programem Orlik 2012, który ma na celu wybudowanie jak największej ilości boisk do gry w piłkę dla dzieci. Boiska te są udostępniane dla dzieci w każdym wieku, zarówno na lekcjach, jak i poza lekcjami.

Mogą tam przychodzić o każdej porze i zażywać ruchu na świeżym powietrzu grając w coś co lubią. Nie tylko w szkole powinno się dbać o aktywność fizyczną dzieci. W głównej mierze rodzice odpowiadają za to, więc powinni spędzać z dzieckiem jak najwięcej aktywnie czas i uczyć od małego, że sport jest dla niego bardzo ważny.

Źródło: www.sport-transfer.pl dystrybutor wyposażenia sal gimnastycznych

Back Top

Comments are closed.