Wrzesień 15th, 2012

Najciekawsze gry planszowe

Dla dzieci, by admin.

gry planszoweGry planszowe to ostatnio może mniej popularny asortyment w sklepach z zabawkami. Za sprawą mnogości innych propozycji, produkt ten czasem w ogóle nie brany jest pod uwagę w czasie dokonywania zakupów, jednak posiada od sporo zalet, które czynią go świetnym pomysłem na prezent. Jeszcze kilkanaście lat temu gry planszowe były bardzo popularne. Z okazji dnia świętego Mikołaja, lub pod choinką dzieci i młodzież obdarowywane zostawały właśnie grami planszowymi.

Teraz z powodu wszechobecnej technologi komputerowej dzieci i młodzież współczesna nie za bardzo wiedzą jakie reguły obowiązują podczas gry w młynek, chińczyka, czy warcaby. Dzięki przeniesieniu niektórych plansz na krążki CD istnieje szansa że, dzieci poznają klimaty w których wychowywali się ich rodzice. Hitem minionych dekad był oczywiście Monopol lub jego polski odpowiednik Eurobiznes. Pozwalał na to aby wiele godzin upływało pod znakiem świetnej zabawy. Nawet wielokrotne rozgrywanie turnieju w jednym dniu było świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, nawet jeśli przeznaczony był początkowo na inne zajęcia. Ta gra była specyficzna ponieważ szansa na kupowanie domów, hoteli i miast była czymś co dawała możliwość przysłowiowego puszczenia z torbami starszego brata lub taty. Z kolei chęć odegrania się było tym co wciągało przegrywających. Gry planszowe to także świetna okazja do tego aby cała nawet kilku osobowa rodzina znalazła fajny sposób na wspólne spędzanie czasu. Innym plusem chyba wszystkim znanego Biznesu była szansa na poznanie czołowych i najbardziej znanych miast w państwach europejskich. Nic dziwnego że wersja planszowa doczekała się swojego cyfrowego następcy. Obecnie za jej pomocą można pograć przez internet z osobami znacznie od nas oddalonymi. Jednak zanim dojdzie to tego ze swoimi znajomymi będziemy się kontaktować za pomocą elektronicznych urządzeń, gra planszowa to świetne narzędzie do nawiązywania kontaktów i znajomości. Pomimo umiarkowanego zainteresowania tą dziedziną producenci chcący zachęcić dzieci i ich rodziców do zakupu. Stare sprawdzone formuły ubierają w znacznie nowocześniejszą formę, dodając nowoczesne pionki i postacie za którymi wręcz przepadają najmłodsi.

 Szukając pomysłu na prezent, chcielibyśmy aby to co zakupimy przydało się dziecku, lub pozwoliło na miłe spędzenie wolnego czasu. Sadze że podejście w sklepie z zabawkami do regału na którym, ustawione są gry planszowe pozwoli na znalezienie oryginalnej zabawki na długie godziny zabawy.

Back Top

Comments are closed.