Sierpień 22nd, 2012

Ekrany akustyczne wzdłuż dróg

Usługi, by admin.

ekrany akustyczne zielona ścianaJadąc autostradą nie ma co liczyć na piękne widoki, ponieważ po pierwsze nie są szczególnie atrakcyjne w momencie, gdy na liczniku widać 200 km na godzinę. Po drugie widoki z pędzącego samochodu zasłaniają nam ekrany akustyczne, które w obecnych czasach coraz częściej goszczą w krajobrazie autostrad. Czym są ekrany akustyczne i po co je ktokolwiek umieszcza wzdłuż autostrad, a także przy innych drogach? Otóż są one niezwykle potrzebne ze względu na to hałas, który wydobywa się z pędzących samochodów. Często autostrady budowane są w okolicach, gdzie wybudowane są domy, w których wszystko słychać. Ekrany akustyczne mają za zadanie uszczelnić autostradę i sprawić, żeby hałas nie był bardzo dokuczliwy.

Niestety często się zdarza, że drogi szybkiego ruchu, czyli tzw. expressowe są budowane w centrum miasta, i są to drogi przelotowe. Charakteryzują się sporym ruchem, a co za tym idzie sporym hałasem. Tak, więc ze względu na ten hałas budowane są wzdłuż tych ulic ekrany akustyczne, które mają na celu niwelowanie tego hałasu. Jest bardzo istotna kwestia, gdyż chodzi przede wszystkim o nasze zdrowie. Poziom miejskiego hałasu nie może przekraczać pewnych norm, dlatego te zielone konstrukcje są stawiane.

Spokojny sen z całą pewnością dla wielu z nas zależy od tego, czy będzie wokół panowała cisza i odpowiednie warunki dla naszego snu. Miasto nie jest niestety oazą spokoju, więc istnieje spore ryzyko hałasu, a osobom które są wrażliwe na poziom hałasu raczej się nie powinno polecać centrum miasta. Już prędzej obrzeża, chociaż i tam istnieje ryzyko, że będzie jakaś obwodnica lub kiedyś ja wybudują. Spokój wokół jest cenny dla każdego, nie zależy tylko tym, którzy mają dzieci i chcą, aby miały spokój wokół domu. Starsi ludzie również są narażeni na zbyt duży hałas, mogą mieć problemy ze słyszeniem. Natomiast osoby pracujące lub uczące powinny również mieć zachowany spokój. Ekrany akustyczne, które są coraz częściej budowane w naszych miastach są bardzo dobrą ochroną przed nadmiernym hałasem. Ochronią nasze uszy przed hałasem z drogi, jednak problem jest centrum miasta, gdzie jest ogromy hałas powodowany przez puby, bary, kawiarnie i knajpy, ponieważ gdy zaczyna się nocne życie miasta, hałasu nie można uniknąć w żaden sposób. Nie można zamknąć dyskotek, klubów i restauracji, gdyż stanowią one istotny punkt na mapie miasta dla turystów, a także dla młodych ludzi, którzy lubią bawić się i szaleć do rana. Jedynym rozwiązaniem może być przeprowadzka w bardziej zaciszne miejsce.

 

Back Top

Comments are closed.