Wrzesień 4th, 2012

Piękny i kobiecy makijaż

Zdrowie, by admin.

makijażPrzeglądając strony internetowe dla hasła makijaż permanentny możemy zapoznać się z ofertą różnych gabinetów i sprawdzić, jakie są ceny oraz wybrać gabinet w najlepszej dla nas lokalizacji. Możemy się zastanawiać czy makijaż taki może wykonać każdy, a raczej każda z nas. Niestety jest kilka czynników, które mogą nas możliwości wykonania tego makijażu  pozbawić i należą do nich: łuszczyca, infekcje, przyjmowanie leków, które mają w sobie sterydy, nawracająca opryszczka oraz ciąża. Jeden z gabinetów oferuje nawet możliwość wykonania makijażu u kobiet ciężarnych, ale raczej w podjęciu tej decyzji pomoże nam lekarz prowadzący naszą ciążę. Makijaż ten świetnie sprawdzi się u kobiet, które wyczynowo lub zawodowo uprawiają jakiś sport, bo mimo opływania dużymi ilościami potu nie ulegnie on rozmazaniu.

Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć, ale jest jednak kilka ograniczeń do, których trzeba się zastosować, aby makijaż mógł się na te kilka lat utrwalić. Pierwszym i najważniejszym jest to, aby kilka dni po zabiegu nie myć twarzy mydłem i nie stosować kosmetyków innych niż te, które dostaniemy w gabinecie, gdyż nie uszkodzą one makijażu. Przez okres około dwóch tygodni należy unikać słońca tego naturalnego, a jeśli nie jest to możliwe to stosować wysokie filtry UV, nie należy też opalać się w solarium, uczęszczać na basen lub saunę. Jeśli nasza skóra w miejscach dokonania zabiegu zacznie się łuszczyć wraz z barwnikiem (czasami nawet może on zejść w ok.50%) to nie należy wpadać w panikę bo jest to normalne. Najlepiej po dwóch tygodniach, ale nie później niż miesiąc trzeba się zgłosić na poprawki, które wliczone są w cenę wcześniej dokonanego zabiegu i wykonać korektę. Barwnik po upływie czasu czyli 2 lat do 5 lat ulega stopniowemu jaśnieniu i zanika całkowicie. Koszt zabiegu jeśli jeszcze zrobilibyśmy oczy, brwi, usta i rzęsy jest wysoki, ale jego trwałość (makijażu) wyrówna się przez te kilka lat z poniesionymi kosztami. Nasze usta ani oczy nie wymagają od nas dodatkowych zabiegów, ale brwi te, które wyrosną poza obszarem utrwalonym barwnikiem należy usuwać pęsetą. Jeżeli często u nas występuje opryszczka, a nie chcemy z makijażu ust rezygnować to przed dokonaniem zabiegu kilka dni przyjmujemy preparat przeciwwirusowy.

Gdyby makijaż został, źle wykonany to można go usunąć, ale istnieje uzasadnione ryzyko, że pozostaną nam w tych miejscach niebieskie lub różowe ślady (zależne od tego, jaki pigment został użyty). Właśnie, dlatego trzeba wybrać gabinet o świetnej renomie, który może zdjęciami czy makijażem personelu potwierdzić biegłość w wykonywaniu makijażu permanentnego oraz sprzęt i barwniki są najwyższej jakości i mają wszystkie certyfikaty i atesty, a kosmetyczka jest jednocześnie wizażystką (uzdolnienia plastyczne) i ma dyplom poświadczający ukończenie kursu z linergistyki.

Back Top

Comments are closed.